Kurucu Diyetisyen Sevgi Gökçen Erkün Eryılmaz

1989 Çorum doğumlu olan Sevgi Gökçen, liseyi Çorum Anadolu Lisesi’nde bitirmiştir. Çocukluğundan süregelen aşırı kilolarından dolayı diyetisyenlik mesleğine ilgi duymuştur ve üniversiteyi İstanbul Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde bitirmiştir. Üniversite yıllarının son zamanlarında kilo vermeyi başararak kendi geçmişinde de bu konuda başarıya imza atmış ve toplamda 38 kilo vermiştir. Bu süre zarfında, kendisi kilolu insanların diyet öncesi, diyet süreci ve diyet sonrası psikolojilerini daha iyi analiz ederek empati yeteneğini geliştirdi.

İkinci üniversite olarak da, Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği’ni bitirmiştir.

Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü bitirirken tezini obez diyabetiklerde beslenme tedavisi üzerine yapmıştır.

 

Çalıştığı Yerler:

Özel Sekiz Eylül Hastanesi

 

Katıldığı kongre ve sempozyumlar:

İstanbul Beslenme ve Diyetetik 1. Öğrenci Sempozyumu

1.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu

Onkoloji Diyetisyenliği Kursu Katılım Sertifikası

Kronik Böbrek Yetmezliğinde Tıbbi Beslenme Tedavileri Kurs Sertifikası

VII. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi

Fitoterapi Besin Destekleri ve Eklem Sağlığı Semineri

DİYETİSYEN BENGÜ ÜNAL 

1994 Manisa /Sarıgöl doğumlu olan Bengü ÜNAL ,liseyi Uşak Anadolu Öğretmen lisesinde okumuştur.Lise zamanının bir döneminde çok fazla zayıfladığı için kilo almak amacıyla diyetisyene gitmiştir.

Diyetisyenle yaptığı görüşmeler boyunca diyetisyeninin onda bıraktığı etki ve sağladığı faydalar neticesinde diyetisyen olmaya karar vermiştir. İstediği hedef doğrultusunda Mevlana Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden “Fast Food tüketimi ve sıklığı “hakkında teziyle mezun olmuştur.

Aldığı sertifikalar :
Gaps practitioner training (psikolojik ve bağırsak rahatsızlıklarında beslenme )
Sağlık İletişimi (Anadolu Üniversitesi) BRC GLOBAL STANDART FOR FOOD SAFETY-ISSUE 7 ISO 22000 :2005 FOOD SAFETY MANAGEMENT SYSTEMS ISO 22000 :2005 FOOD SAFETY MANAGEMENT SYSTEMS INTERNAL AUDITOR FSSC 22000 SAFETY SYSTEM CERTIFICATION FSSC 22000 GIDA GÜVENLİĞİ SİSTEM SERTİFİKASYONU ISO 22000 :2005 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ ISO 22000 :2005 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ İÇ DENETÇİ BRC VER-7 GIDA GÜVENLİĞİ GLOBAL STANDARTI Gündemimiz beslenme 1 (Mevlana Üniversitesi) Gündemimiz beslenme 2 (Mevlana Üniversitesi)

YÖNETİCİ ASİSTAN MELTEM TÜNALP 

1992 Manisa doğumlu olan Meltem TÜNALP.Liseyi Manisa Lisesinde okumuştur. Üniversite eğitimini Uşak Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır.Eğitim süreci içersinde çalışma hayatına katkıda bulunmak için İş Başı eğitimi almıştır.

2015 Aralık ayından bu yana Sevgiyle Diyet ailesiyle birlikte olan Meltem TÜNALP bu süre dahilinde İşaret Dili de öğrenerek geniş kapsamlı danışan kitlesine fayda sağlamayı hedeflemiştir.